Zaman ve Olaylar Akıp Geçerler/ Emine Ebru

reklam
01 Eylül 2019 1

Yazmak, kimimize iyi gelecek ama kimseyi kurtarmayacak ne yazık ki! Bir şeylerin anlamının olduğu zamanlara dönmek istiyor herkes. Böyle bir yer olduğunun umudunu yitirdik çünkü. Giden gitti zaten, kalanlar kabullendi.

Her şeyi!

Dünyanın en berbat zamanında olsak, yaz bitse, haberlerin çoğu acıklı olsa, başımız ağrıyor, midemiz bulanıyor, şehrin belli yerlerine ayaz çöküyor ve yazdıkça hiçbir şey azalmıyor olsa da yazacağız. Bu bizim hikayemiz, nevi şahsına münhasır!

Öyle çok hikaye var ki inanmamızı bekleyen, okuyup geçtiğimiz, dinleyip ah vah dediğimiz ve bazen de saçma bulduğumuz. Herkesin hikayesi kendine.

Satırlara hapsettiğimiz hayatımız gün gelir karşımıza çıkar, her hatıra sıkışıp kalmıştır sayfalar arasında, açarsın dökülüverir sağa sola..
Geçmekte olan bir an yakalanıp tutulur hatta süslenir kelimelerle, kendini avutursun yetmez kendini terapi edersin böylelikle.

Öyle bir diyarda hissedersin ki nehirleri berrak, çocukları tok, ovaları geniş, ormanları yeşil, yağmurları ılık ve ılık ılık akar üzerine.
Gerçeklerden uzak, gerçek kadar yakın, güzel hatıralar gibi, yanıbaşında çoğu zaman. Sırf bu yüzden yazmalı insan. Çünkü gelip geçiyor günler.
Ağustos bitti, gidiyor, eylül de gider, ekim de gider, gitmezse hapı yuttun demektir. Seneye yine gelir merak etme, gidenin arkasından üzülmemeyi kafana vura vura öğretir bu hayat sana.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Avatar
Ayse Oncul

???????
Harika!