Kafekültür 2017’de de yeni basımlarıyla bütün derlemeleri kucaklıyor: ANTOLOJİLER

reklam
30 Aralık 2016 0

Türk Edebiyatından En İyi 50 Öykü, Dünya Edebiyatından En İyi 75 Öykü, Dünyanın En Güzel 100 Şiiri, En Güzel 100 Aşk Şiiri

kafekültür

“En İyi Antolojiler!..” SETİ

 

Yazar, editör ve Kafekültür Yayınları’nın kurucusu Halil Gökhan’ın hazırladığı ve 2014-2016 arası yayımlanan 4 antolojisi aynı sette: EN İYİ ANTOLOJİLER.

 

1400 Sayfa 59 TL

 

Türk Edebiyatından En İyi 50 Öykü

 

Öykü, aslen, geleneksel olan ve adına hikâye denen biçimle modern olan ve adına öykü denen türlerin üst adıdır. Roman ve şiir gibi diğer modern evrensel edebiyat türlerine oranla Öykü, genellikle dillere, geleneklere ve kültürlere göre daha çok farklılık gözeten bir anlatı türüdür.

Türk Edebiyatından En İyi 50 Öykü’nün, Türk edebiyatının önemli bir kültür belleği hazinesi olarak okurlarımızca çok sevileceği inancındayız.

 

Dünya Edebiyatından En İyi 75 Öykü

 

Dünya öykü edebiyatı, antik örnekler ve epik sanat bir yana bırakılırsa çok da yaşlı değildir. Hemen hemen her ülke, dil ve kültürün edebiyatında modern anlamıyla öykü kendini en iyi örneklerle geliştirmiş ve aynı zamanda o dili ve kültürü de olgunlaştırmıştır. Romanlara, filmlere ya da şiirler konu olmuş, ilham vermiş bu yeni geleneğin en iyilerinden 75 örnek, onların devamına açılan bir kapıdır sadece herkes için…

 

Dünyanın En Güzel 100 Şiiri

 

Şiir dünyayı hissetmektir. Tamamını. Oradaki kıstırılmış, yalnız insanın kurtuluş arzusunu, tutku yollarını.

Evet bu kitap biraz da Şiir’in son gemisi. Hiç peygamberi, tufanı, kutsal kitabı olmayan, kendi başına bu dünyaya şairler aracılığıyla gelip konan Söz’ün gemisi.

100 Şair ve onların en güzel 100 şiiriyle insanı uğurluyoruz, ona yeni bir başlangıç atfederek; sözüne geri dönmesi için bu 100 Şair onları bu muhteşem insani şölene çağırıyorlar. Daha fazla geç kalmadan.

Dünyanın bu 100 Şiir’e çok ihtiyacı var.

 

En Güzel 100 Aşk Şiiri

 

Dünya şairleri arasında aşkı en iyi anlatanlarla birlikte yaşayanların da öne çıktığını, çok sevilerek okunduklarını biliyoruz.

İşte şair ve önemli dünya şairlerinin çevirmeni Halil Gökhan’ın yıllar süren bir çalışma sonucu hazırladığı bu antolojide, aşkları topluma ve tarihe mal olan dünya ve Türk şairlerinin yazdığı 100 şiiri seçerken aşkı derinden çalkalayan ve onunla sarsılan şairlerin en güzel aşk şiirlerini temel ölçü olarak aldı.

 

Setin künyesi

EN İYİ ANTOLOJİLER SETİ (Türk Edebiyatından En İyi 50 Öykü-Dünya Edebiyatından En İyi  75 Öykü-Dünyanın En Güzel 100 Şiiri-En Güzel 100 Aşk Şiiri)

 

4 CİLT / 1400 sayfa / 59 TL

ISBN 978-605-143-001-0

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ