Yorgun / Gizem Bilgin

     Size acı çektiren birini cezalandırma isteğini bastırmanız güç. İlk bunu size neden yaptığını sorgularsınız. Sonra onun gibi düşünmeye çalışırsınız, hatta onun adına bahaneler bulursunuz. Sonra onunla  ilgili yazdığınız hikayeye inanırsınız. Ve bir daha, bir daha canınızı yakar o insan. Alışılmaz buna sadece katlanılır.

     Kendimi kör bir kuyudan çıkmak için çırpınırken buluyorum. Onu öldürmek istiyorum, elimdeki silahı evirip çeviriyorum. Daha önce hiç elime silah almamıştım. Şu çantaya sığan silahlardan. Silahı aldığım Karaköy’de eski bir dükkan.

       -Kadınlar genelde bunu mu kullanıyor ?

       -Evet

       – Öldürmek için mi ?

       – Hayır, savunma amaçlı.

       – Yani karşındakini savunma amaçlı öldürebilirsin.

        – Tabi, ama o kişiyi yaralayabilirsiniz de.

        – Yaralamak için silaha gerek yok.

     Karşısına geçip üç el ateş edeceğimin hayaliyle yaşıyorum. Neden üç el ateş edeceğimi bilmiyorum. Sanırım bugün de her gün gibi tam üç saat ağladığım için. Üç yıllık beraberliğimizde sadece üç kere seni seviyorum dediği için. Bildiğim en az üç kadınla seviştiği ve toplamda üç kez kürtaj olduğum için.

     Sadece karşısında duracağım. Silahı çantamdan hiç tereddütsüz ama ağır ağır çıkaracağım. O banyoda iğrendiğim saçlarını briyantinleyecek. Aynadan bana bakma gereği bile durmayacak.

       -Seni terk ediyorum.

       – Yapamazsın.

       – Seni artık sevmiyorum.

      -Kendini kandırıyorsun. Tapıyorsun bana. Herkese rezil ederim seni , bana mecbursun sen. Hem kim bakar sana? Arif’in bulaşığı… Benim yatağımdan çıktın sen … Kimse istemez seni

       – …

      – Cevap versene kadın kim ister seni?

Yüzünü dönecek o an tam suratına, domuz eziği burnunun ortasına denk getireceğim silahın arpacığını, gözüm orada, üç el ateş … Sonra polisi arayacağım.

-Bir itirafta bulunmak istiyorum. Onu vurdum. Üç el.

– Kimsiniz, öncelikle adresinizi verin.

– Arif’in bulaşığı. Kime sorsanız bilir Gültepe’de.

 

8 Yorum Yorgun / Gizem Bilgin

Yorumlar

E-posta bilginiz gizli kalacaktır.