Victor Frankenstein / Eren Tayfun Şenel

Bir arkadaşımın isteği üstüne bir akşam açıp Victor Frankenstein’i izledik. İlk başta tabi bir ön yargı oluşuyor insanda.  Genel hikayeyi de bildiğiniz zaman filmde bir farklılık arıyorsunuz.

Belki bu nedenlerden dolayı beni tam olarak tatmin edemedi. Filmde zaten bir “nerden nereye” düşüncesi sardı. Her şey o kadar hızlı gelişiyor ki takibi bırakırsanız kesinlikle anlam karmaşası yaşayabilir hatta sıkılabilirsiniz bile.

Filmde Harry Potter olarak bildiğimiz Daniel Radcliffe başrolü James McAvoy ile paylaşıyor. Daniel yani canlandırdığı Igor karakteri bir sirkte çalışıyor. Herkesin “ucube” olarak seslendiği bir kambur. Bütün hayatı sirkte geçmiş ve dışarısıyla ilgili bir bilgisi yok fakat mükemmel bir tıp ilgilisi ve değerli bilgilerle dolu bir arkadaş. James ise çılgın doktor Frankenstein’i canlandırıyor. Kendisi gizlice evinin bodrumunda kimsenin aklına bile gelmeyecek deneyler yapıyor. Bir gün bu ikili sirkte yaşanan kaza vasıtasıyla tanışıyorlar ve Frankenstein Kambur ucube Igor’u baştan yaratıyor. Devamında ise asistanı olarak zekasından yararlanıyor. Genelde aynı hikaye diyebilirim fakat yine bir klasiğim olarak spolier vermeyeceğim diyorum ve bildiğimiz hikayeden ne farkı ver anlatmıyorum siz izleyin ve görün bence bu daha iyisi.

Güzel bir Pazar gecesini değerlendirmek için izlenebilecek bir yapım. Şöyle bir detay da vererek bitireyim. Kızlar kesinlikle dış görünüşe bakıyor arkadaşım. Artık bu parayla veya başka bir şeyle alakalı tartışılır o yüzden size bırakıyorum yorumu. İyi seyirler.

İlk Yorumu Siz Yapın !

Yorumlar

E-posta bilginiz gizli kalacaktır.