Veda / Muzaffer Candaner

Bu veda umarım geçici bir zaman içindir. Şayet böyle ise; duygular güçlenecek, özlemenin hazzı yaşanacak, hatta kavuşma yönünde oluşacak yaratıcı düşünceler ilişkiye olumlu katkı yapacaktır.

Korkarım bizim konumuz vedanın katmerlisi. Adı: “ELVEDA” Keza görülüyor ki; erkek gidiyor, kadın kalıyor. Renkler kaybolmuş. Hava ağırlaşmış. Gökten hüzün yağıyor. Yürekler kederle dolmuş.

Sana bir çift sözüm var arkadaş: Neyi bırakıyorsun? Neyle karşılaşacaksın? Mutluluk burada mı? Orada mı? Sorularına net cevaplar verebiliyor musun? Değilse, düşün: Varsayalım ki gittin. Anıları silebilecek, gemileri yakabilecek misin? Benliğinin bir parçasını burada bırakıp orada, yarım ve yalnız halinle pişmanlıkları yaşamak da var unutma!

 “Unutmak” en zoru budur işte. İçindeki, sönüyor sandığın o ateş alevlenebilir. Her yerde onu arayabilirsin. Böyle olunca da, Üstadın: “Dalıp dalıp gidiyor gözlerim derinlere, kimi görsem biraz sana benziyor…” mısraını bizzat yaşarsın artık.

İstersen, bütün bunları bir sonraki istasyona kadar yeniden düşün ahbap. Sana önerim: Bu kez, beyninin değil kalbinin sesini dinle dostum.

Hızlı davran, dönüş bileti tükenmeden… Kapının kilidi değiştirilmeden… Diş fırçan henüz çöpe atılmadan… Kararını ver arkadaş.

2 Yorum Veda / Muzaffer Candaner

  1. Kalp mi yoksa Beyin mi yön vermeli yaşamımıza. Bazen irade bazen duygular öne çıkar. Yerine ve zamanına göre, kararlarımız nokta vuruşunda olmalı. Geç kalmamak dileğimdir… Kaleminize güç,yüreğinize sağlık diliyorum, Sayın Muzaffer Candaner.

Yorumlar

E-posta bilginiz gizli kalacaktır.