Kral’ı Beklemek / Raşit Emre Türksoy (10 Yaş)

01 Aralık 2018 0

O gün pencerede heyecanla babamı bekliyordum. Babam telefonda bana bir köpek aldığını söylemişti. Bir pitbull yavrusuymuş. “Bir saate kadar evdeyim.” demişti babam. Ama zaman geçmek bilmedi. Bekledim, bekledim, bekledim…

Hayatta en çok istediğim, bir köpeğimin olmasıydı.  Onu çok merak ediyordum. Sonunda babam yolun başında göründü.  Hemen kapıya koştum. Sevinçten babamın boynuna asılı kalmışım. “Adı ne olsun?” diye sordu babam. Hiç düşünmeden “Kral.” dedim.

Köpeklerin bu kadar hızlı büyüdüğünü bilmiyordum. Bir yıl geçmeden koca bir köpek oldu. Ben nereye gidersem o da benim peşimde… Neredeyse okula da gelecek. Götüreceğim ama arkadaşlarımın annneleri kızıyormuş. Saldırgan oluyormuş bu köpek türü. Bana sorsanız dünyanın en tatlısı. Ama annem de izin vermiyor. Onu kasabanın içinde yeterince gezdiremediğim için çok üzülüyordum. Babam bunu biliyordu. Bu nedenle bizi sık sık ormana, pikniğe götürüyordu. Biz de Kral’la gönlümüze göre koşup oynuyorduk.

10 Ekim 2009. Bu tarihi unutamıyorum. Yine ormandaydık. Güzel güzel oynuyorduk. Bir ara Kral, ormanın içine doğru koşmaya başladı. Bir koku almış gibiydi. Hemen koştum peşinden. Babam da benim peşimden… Azıcık kızdı bana. Ona ağacın tepesindeki yaralı yavru ayıyı gösterdim. “Baksana baba! Onu kurtarmalıyız.” Kral’ın sayesinde bu yaralı hayvanı kurtarabilirdik.  Derken Kral bize döndü. Sanki gidin buradan der gibi havlamaya başladı bize. Babam telaşla çekiştiriyordu beni. Ne kadar dil döktüysem gelmedi Kral. Sanki beni hiç tanımıyor gibi bizi oradan uzaklaştırmaya çalışıyordu. Geriledik. “Birazdan gelir, merak etme.” diye oyalıyordu beni babam. Yeniden piknik alanına döndük.

Meğer herkes telaşlanmış. Ormandan gelen homurtular yükselince piknik alanı boşaldı bir anda. Biz de toparlanıp arabaya bindik. Bekledik, bekledik, bekledik…

Kral dönmedi o gün. Biz hava karardığı için eve döndük. Babam, avcı arkadaşlarıyla aradı ertesi gün. “Bulamadık.” dedi. Köpekler yıllar sonra bile sahiplerini arayıp buluyormuş. Hâlâ bekliyorum.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ