“İstanbul & Vienna Forever” / Esra Tüzün

“İstanbul &Viyana Forever”

Bodrumlu oldu!

 

“İstanbul & Vienna Forever” iki şehrin dünyayı değiştiren bir buçuk kilometrelik öyküsünü sanatla Bodrum’a taşıyor…

 

Tanrıçalar Geçidinde boynuzlar üzerine oturan müze ‘Arthill’de öyle bir sergi açılıyor ki İstanbul ve Viyana Bodrumlu oluyor.

 

Ender Güzey “İstanbul & Vienna Forever” fotoğraf sergisi 10 Mayıs Perşembe akşamı sanatseverleri ağırlayacak. Avusturya Fahri Başkonsolosluğu ile düzenlenen sergide

iki şehrin hikayesini Ender Güzey objektifi ile belgeledi. Sergi 30 Haziran’a kadar randevu ile izlenebilecek.

 

İstanbul’un fethi sırasında Fatih Sultan Mehmet tarafından çizilen kırmızı hat; Tophane, Boğazkesen, Galatasaray Meydanından, İstiklal Caddesi, Asmalı Mescidi takiben Kasımpaşa yani kadırgaların karadan denize indirildiği güzergah günümüzde uğradığı müdahale ile sanata ilham verdi.

 

Viyana’yı fed etmek için Osmanlı İmparatorluğu adına Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın çadırını kurduğu aylarca yaşadığı meydan serginin odak noktasını oluşturdu. Şehre zarar vermemek için beklemeyi seçen bu uğurda hem Viyana’yı hem başını kaybeden Kara Mustafa Paşa’nın altın bir heykelinin yapıldığı bölge Güzey’in sergisine hayat verdi.

 

Sergide bu iki şehrin sokaklarına yapılan çağdaş müdahalelerin etkisi sanatseverlere sunuluyor. Ressam ve heykeltıraş Ender Güzey bu kez fotoğraflarla “İstanbul & Vienna Forever” diyor.

 

 

 

_DSC8551 DSC02848 20180329_183940_resized

Önemli Not: Park sorunu yaşamamak için Alazeytin de araçlarınızı büyük sarnıç yanına park ediniz. 400 metrelik güzel bir yürüyüşle ARThill’e ulaşınız” 

 

 

 

Ayrıntılı bilgi için:

Ender Güzel Tel: 0532 208 77 81

İlk Yorumu Siz Yapın !

Yorumlar

E-posta bilginiz gizli kalacaktır.