garip
garip
garip

Emekle Sevdayla / Yiğit Kerim ARSLAN

reklam
01 Nisan 2019 0

yıldızlı gökyüzü dağıtır sesine yakamozlu bir parıltıyı. uykularıma dokunan duygulu gülümseme. içimden bir şeyler söker belirsizliğiyle. kaybolurken yüzünden, bozar karanlığı. düğümlenmiş boşluğun mevsimsiz izi! yeni güne geçerken silinir gözlerinin bebeğinden.
işte siz: telaşları bir yere bırakıp bir çocuğu çocuk gibi seven.

yakıcı buz parçaları. devinen sahil. gece, soğuk ve örtü. duygular. değişik hissiyle. bomboş bir bakış, pek dolu bazen. kendini bıraksa oraya. yanında bir kadın. göğsünde bir melodi. körelen ağlak göz. karşımızda gülen bir lav. kimse bakmıyor bile ona, ben suskun. yüreğimde iltihap, konu sonsuz; uyku. boğ bizi deniz. bir çay içtikten sonra. önümde okunan bir şiir. hüzün, bile bile geldi zarifçe. rüzgar herkese renkli, siyah beyaz eserdi bize. rüya görürüm sandım. bu masa devrilse.

gamzelerinde bilincim. yok yere parıldamaz. ayrıldı bacaklarına düşerek. masum, devrimci ve keskin. yazgısı hakkında söyleniyor, hak veriyorum. gözlerinden öptüğüm inceliği. adı büyülü. diğerleri sahte, hissiz. paramparça bir göğüs kafesinin arasından sıyrılan kalbim gibi. nefesimi hızlandıran zarafet. kuyularından gözyaşı, bengisu. koruyor günlerdir, esrik gizemini. bana uzattı bir sis. o gün boğuldum, kıyından çekildim.

Fotoğraf:http:// https://www.kisa.link/LGki

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR
Hüseyin Opruklu
Bilgi yok.