13 Yorum Çamur / Hüseyin Çatal

 1. Şiirleriniz bazı bölümlerni tam cozemedim (beni yağmurlarla yu ayrı düşmeyeyim aynalardan).şiir kişiye göre ayrı manalar taşıyor.bana açıklarsanız çok sevinirim.

  • Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. /Beni yağmurlarla yu/ (buradaki ‘yu’ yıkamak anlamında kullanıldı) /Ayrı düşmeyeyim aynalardan/ burada ise ayna tek boyutlu değil..

  • Teşekkür ederim Nadide hanım… Bahar gibi.. Islandıkça yazgısı başa dönen, kor ateşlerde pişmiş bir kil heykel de olabilir.

 2. Şiir; anlamında boğulduğun.. buldum dediğin an yeniden başa döndüğündür.. asla tek boyutlu degildir.. Ben bir siir olsaydım eğer, asla anlaşılmak istemezdim..
  Hüseyin Bey siirleriniz ve anlatım şekliniz inanın bana size çok samimi söylüyorum.. sizi özel kılan tek yönünüz, asla benzeşmeyin..

 3. Şiir, öyle alelade olmamalı şiir, insanın illaki icidir, lakin anlaşılmak değildir gayreti anlatabildigindir.! Dem dir demi dir Şairin’in..
  Zaten ayni demi surenler bulacaktır Seni O yolda..
  Anlaşılmak istemem..
  Çünkü çozelgesiyle erimeli insan o demde..

  • Azime Hanım o zaman ne diyelim ben seni şiirlerimde buldum o yüzdendir şiire düşkünlüğüm.Bunu sevdiğim insana yazmayı planlarken size denk geldi.Anlatılanlardan bu çıkıyor bir kendin anliyor kimse anlamiyor kime yazdığını

 4. Ben seni şiirlerde bulmadım.. şiiri sende buldum olmalıydı tam anlamıyla.
  bundan dır şiire düşkünlüğüm..
  B.can saygılar

 5. Azime Hanim bilerek yaptım onu.Sizin için şiirlerimde dedim.Anlaşilmak istemiyordunuz ya o yüzden tek kendin biliyorsun anlatılanı.Sizinle sohbet etmek guzeldi.

 6. Güz kokulu bulanık bir bahar göğümüzde allanan..
  ilkin, renklerinden cözülür insan. Başa doner yazgısı en başa..

Yorumlar

E-posta bilginiz gizli kalacaktır.