“Bir Hayalin Peşinde” / Arzu Durukan

reklam
01 Ağustos 2015 4

Nefes almak ve biçilen ömrü tamamlamak mıdır yaşamak? Yoksa geride bırakılan evlatlar ve torunlarla adını ve kendini adadıklarını sürdürmek midir?

Bir küçük dev adam… Üretilen binlerce çizgi, anlatılanlar, yazılanlar, aşklar, sevgiler, kocalık, babalık ve bilinen kaçınılmaz son ama sanki iz bırakınca devam ediyor yaşam. Vefalı, ülkesine, dünyaya duyarlı evlatların kendileri için zannettiği aslında orada öğrenci olanlar için başlattığı bir maceranın parçası oldum ben de. Sadece ziyaret için gittiğim Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi’nde Yazarlık Okulu’na dahil oldum hayalleri olan diğer insanlarla birlikte.

Yazarlık okulda mı öğrenilir diye çok düşündüm, hep düşündüm. Hocamız, ustam, yazar Hakan Akdoğan, tanıdığım kalbi en sıcak ama en uzak duran adamla geçen sekiz aylık bu macerada anladım ki öğreneceklerim hiç bitmeyecek. Gördüm ki bilmediklerim bildiklerimden çok, okumadıklarım, kaçırdıklarım okuduklarımdan çok. Geç kalınmıyor hiçbir zaman. Artık biliyorum okumadan yazılmıyor, samimi yazdığında, okuyucunun seni anlayacağına inandığında okunuyorsun.

Yazmaya başladık ama emekleyerek, sonra başladık bir yerlere tutunarak ayaklanmaya. Birbirimize okuduk yazdığımız öyküleri. Kimi zaman hüzünlendik, ağladık hep beraber, kimi zaman güldük arkadaşlarımızın yarattığı kahramanlara. Sonunda yazmaktan memnun olduğumuz, gurur duyduğumuz hikayeler çıktı ortaya. Yazar olduk demek değildi ama bir hayalin peşinde olan insanların her birinin yazdığı birer hikayeyi bir araya getirip hazırlayan, “Bir Hayalin Peşinde” isimli ilk kitabımızı elimize veren herkes var olsun…

Geride kalan yıllar kayıp sayılmamalı. Hayat her an ucundan yakalanabilir bir fırsat sunuyor hepimize. Üzüntüler, kötülükler, kıskançlıklar, yalanlar, aldatmalar, cezalar kimin hayatında yok ki? Herkes yaşamıyor mu güzellikleri, iyilikler yapmıyor mu, tatlı anılar biriktirmiyor mu? Yakalanan fırsat bütün bu deneyimlerin harmanlanabilmesidir. Biriktirdiklerimiz, yaşadıklarımız dolduruyor aklımızı, yüreğimizi ve gün geliyor bunları bir şekilde ortaya dökmek gerekiyor. Resim mi çizersiniz, örgü mü örersiniz, şiir mi yazarsınız bilinmez ama bir şekilde dökmeli içimizi dolduranları, paylaşmalı insanlarla.

Bazı insanlar her belgeyi, yazıyı saklıyor zengin kütüphanesiyle gurur duyarak. Ben de kötülükleri kâr sayıp iyiliklerin keyfini çıkartarak üretmek ve o rafların içinde olmak istiyorum aldırmadan kaybettiğim yıllara. Onun için yazıyorum durmadan, dinlenmeden biriktirdiklerimi boşaltmak için ve sonsuza kadar yaşayabilmek için.

Sevgiyle…

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Avatar
Mualla Kuş

Arzucuğum,ellerine sağlık….ne güzel ve sade bir dille duygu ve düşüncelerini bizlere iletmişsin ….Devamını bekliyoruz….seni candan kutluyor,başarılarının devamını diliyorum yavrum…

  Avatar
  Arzu

  Sevgili öğretmenim sağolun, var olun. Emeklerinizi unutmak mümkün mü?

Avatar
SONGÜL YURDACAN

Hep düşünürüm;yaşadıklarımı,düşüncelerimi,hayallerimi yazsam nasıl bir şey ortaya çıkar acaba.Ama bir türlü cesaret edemem.Sitenizle bu gün tesadüfen tanıştım ve çok mutlu oldum.Edindiğiniz bilgileri bizlerle de paylaşır mısınız?

  Avatar
  Arzu Durukan

  En büyük zenginliklerimiz düşündüklerimiz, yaşadıklarımız ve hayallerimiz. Hiç durmayın başlayın yazmaya biriktirdiklerinizi Songül Hanım