garip
garip
garip

Bedenimde Dövdüler Azize’yi /Deniz DENGİZ

reklam
01 Nisan 2019 0

Arka kapak yazısı:

Şiddet cinsellik ve özel efekt çağında simgeci imajlar bizi kemirirken, genetik kodlarımızdaki leş kargalarına inat Azize’yi tutkulu bir orgazmla bilincinde öldürmek için şiirde bir nekroloji denemesine gidiyor şair.

Şiirsel metinlere farklı şairlerden alıntılarla güç kazandırıyor, aşka,ölüme postmodern bir dokunuşla bağlılığını sunuyor Deniz Dengiz.

Hicran Aslan

Kitap’tan alıntılar:

Peki, ben Azize’den ne istiyordum? Bu sorunun tam cevabını bulamadığım sürece çaresizliğim sonuna kadar sürecekti. Yaşantımın büyük bir bölümünü de kaplamıyordu. Kısacık bir andı onunla birlikteliğimiz. Her konuda anlaştığımız da söylenemezdi. Her şeyi görüyor, işitiyordum. Aramızda son günlerde sert rüzgârlar esiyor, eskisi gibi beni ciddiye bile almıyordu.

Olup bitenin farkındaydım. Ne yapacağımı, neye karar vereceğimi bir türlü kestiremiyordum. Artık görüşmeyeceğim, görmeyeceğim, diyordum kendi kendime. Bir saat geçmeden bu kararımdan vazgeçiyordum. Yeniden susuyordum yani. Onu görme düşüncesi öteki tüm düşüncelerin yanında anlamsızdı. O kadar. Nokta.

Ne var ki,  içimde durduramadığım bir itkiyle onun kapısına dayanıyordum. Gitmek istemiyordum aslında. Birdenbire ayaklarım ayaklanıp yollara düşüyordu. Sanırım bu da pek doğal bir şey. Akla gelebilecek her şeyi düşünüyordum, bir türlü çözüm önerisi bulamıyordum oysa. Bildiğim bir şey vardı: Dikkatimi başka bir tarafa çevirmem gerekiyordu. Yapamıyordum.

üç

Bedenimi sende dövdüler kimse bilmesin Azize
Dünyanın bütün halkları birlikte kesici aletleriyle
Henüz sana gösteremeden aklımın pedofil halini
Soyunup rahatlayacaktım çocukluğumun önünde
İsyan bayrağımı Erzurun’un karlı dağlarına dikerek
Temporal lobumu da terbiye edecektim IMF’ye karşı
Meğer ülkemizde köy çeşmeleri ılık İslam akıyormuş
Gizemciliğe ve idealizme ayaklanırken ayaklarım
Beni çok sev ki çoğalsın ruhumdaki protesto
Aramıza girmesin famme fataleler ebced hesabıyla

Deniz Dengiz
Deniz Dengiz Diğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR
Hüseyin Opruklu
Bilgi yok.