Bay Hiç Kimseye İyi Geceler! / Büşra Can

01 Kasım 2018 0

Sayın Bay Hiç kimse,

Bu mektubu size yazdığımdan haberiniz yok. Bu mektuba başlarken havai fişeklerin patlamasından korktuğumu, yine de devam ettiğimi de bilmiyorsunuz, olsun.  Zamanla vazgeçmeyeceğimi de öğrenirsiniz. Şu an çayın iki lira olduğu bir kafede, denize karşı, mavi led ışıklarla süslenmiş bir şemsiyenin altında size bu satırları yazıyorum. Kulağımda en sevdiğiniz filmin şarkısı… Keşke, kalemimde var olacağınıza karşımda yer alsaydınız.

Şu anda ikimizde farklı şehirlerdeyiz ve siz bunu bildiğimi bile bilmiyorsunuz. Varlığımdan haberdarsınız ama bu sizin için önemli değil, olsun. Zamanla hayatınızda yer alacağımı da öğrenirsiniz.

Biri size dışarıdan nasıl göründüğünüzü hiç söyledi mi? Şakacı yanınızı gamzeleriniz gösteriyor ama aşktaki ciddiyetiniz fotoğraflarınızın altına yazdığınız satırlarda belli oluyor. Belki de sosyal medyada bir Mecnun’sunuz ama benim bunu bir yere çekme nedenim sizin bir cümleniz! Evet, sizin bir cümleniz: “Hep çok sevmekten kaybettim.” İşte bu cümle benim, yolumda umarsızca  yürürken arkamı dönüp, sizi görmemi sağlayan cümle. Ben de hep çok sevmekten kaybettim, biliyor musunuz? Ama bununla da büyüdüm. Biliyorum bayım, bu umurunuzda değil, olsun. Belki zamanla “eski ben” değil,  “şimdiki ben” ilginizi çeker.

Ben hiç kırmızı gül sevmem ama siz çok seviyorsunuz, biliyorum. Belki derin bir anlamı var. Bu anlamı ben oluşturmadım ama o güle diken olmam, yemin ederim. Bana inanabilirsiniz. Bana da kırmızı gül, diye tutturmam. Hem ben lilyum severim. Geniş bir arkadaş çevreniz var. Benim gibi.  Birçok karşı cins arkadaşınız var ama hiçbiri sevgiliniz değil, yani benim gibi. Ortak nokta bulmaya çalışmıyorum. Bunlar ortak olanlar, umarım bir gün fark edersiniz.

Burası biraz rüzgârlı, etraf yine de kalabalık. Ben tek başımayım. Oysaki şu an burada olsaydınız sizinle bir şarap içerdik. Hafif hafif boğazımız yanarken belki rüzgâr bize yardım ederdi. Sonra alkolden dolayı vücut ısısında bir artış olunca belki gece denize girerdik. Ben gece denize girmeyi sevmem ama sizinle girerdim bayım.

Muhtemelen bu satırların size yazılmış olduğunu bilseydiniz: “Biri daha bana âşık olmuş, off!”  derdiniz. İstediğiniz kişi değilim, biliyorum ama bu yazmama engel değil bayım, siz de bunu bilmelisiniz. Şimdi buradan ayrılıyorum, malum gece oldu ve ben size iyi geceler dedim. Şimdi sıra Sezen Aksu’da: “ Ben öyle birini sevdim ki, bir nevi intihardı…”

 BENZER KONULAR
YORUM YAZ