garip
garip
garip

Bavul – Tren – Uğultu / Münire Çalışkan Tuğ

reklam
01 Aralık 2018 0

Siyah deriden yapılmış dört köşeli bavulun sapını sıkıca tutuyordu. Ömrünün bütün yükünü doldurmuştu içine. Taşımakta zorlanıyordu. Bir kısmını boşaltsa neleri bırakırdı geriye? Gençliği, aşkları, aldanışları, hayal kırıklıkları, acıları… Vazgeçemiyordu hiçbirinden.

Bavulu yavaşça yere koydu. Ellerine baktı. Yaşamın, alnında derinleştirdiği çizgiler gibi, bavulun sapı da izler oluşturmuştu avuçlarında. “Tren hemen gelmese, biraz daha kalsam, geriye dönsem, birisi adımı söyleyip beni çağırsa, ‘Gitme!’ dese,” diye düşündü trenin yoğun dumanlar içinde yaklaştığına aldırmadan.

Tren geldi, önünde durdu, bavulu kavradı, kulağını gerilerden gelmesini beklediği tanıdık bir sese yatırdı, sessizliği dinledi, kafasındaki uğultudan başka bir şey duyamadı.  Açılan kapıya yöneldi, kompartımana adımını attı.

Münire Çalışkan Tuğ
Münire Çalışkan Tuğ Diğer Yazıları
Kastamonu ‘da doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi İstanbul Çamlıca Kız Lisesinde, üniversiteyi 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde okudu. Ağrı, Kastamonu ve Kocaeli’nde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yaptı. Halen Kocaeli Kartepe ‘de Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmenliğe devam ediyor.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR
Hüseyin Opruklu
Bilgi yok.