Bana Ne Vadediyorsunuz / Aynur Türk

 

Vallahi de billahi de hatırladım. Birkaç yüzyıl öncesinde papaz efendiler İncil’de yer almayan, yedi büyük günahı yaşamaktan yorgun düşmüşler de yazılı olmayan ancak söylenen kuralları belirleyivermişlerdi.

İnanın,  hiç gülesim yoktu. Geçen hafta Papa, cinselliğin yalnızca ailenin devamı için bir görev gibi görülmemesi gerektiğini de belirterek “Cinsellik Tanrı’nın muhteşem bir armağanıdır.” demiş. Bu düşünceden hareket eden, ülkemin erdem, etik sahibi, ileri gelenleri, “Ben Sana Talibim” televizyon kanalını kurmuşlar.

Elimde kumanda, zaplarken, bir evlendirme programına rastladım. Karşımda da beş aday var: İlki, 542 numaralı kadın. Üniversite hocası, 55 yaşında evlenmiş,  boşanmış, evi, yazlığı, arabası var. 843 numaralı erkek 40 yaşında, kamyon şoförü, ortaokulu zar zor bitirmiş. 844 numaralı ise 25 yaşında, üniversiteden bateri çalarak mezun olmuş. En sondan bir önceki 545 numaralı kadın, 20 yaşında ilkokul mezunu, evlenmemiş bir kadın.  Son olarak 846 numara. Beş yaşında oğlan.  Birden, telefonla programa bağlanıp 542’ye “Ben size talebim,” diyorum. “Cinsellik Tanrı’nın muhteşem bir armağanıdır” diyen Papa’ya göre, bana ne vadediyorsunuz?

542, “Beni seçme nedeniniz annenize duyduğunuz aşk, benzerini bende bulacaksınız,” diyor.

“Aynı soruyu size soruyorum Bay 843: Cinsellik Tanrı’nın muhteşem bir armağanı ise sizinki ne olur?”

“Sizde olmayan yakışıklığım ve güzel vücudum. İçinizde var olan, gizli-saklı, yasaklamaktan yorulduğunuz yönünüzü ortaya saçacağım.”

“Sizin armağanınız nedir Bay 844?”

“Yıllardır yaptığım müziğin ritmini sizin üstünüzde deneyeceğim ve eşsiz bir tını yaratacağım.”

“545 numaralı kadın, hediyeniz ne olacak?”

“Ne olgunlaşmış, ne de ham, tam zamanında ve el değmemiş.”

“Son olarak 846 numara vaadiniz?”

“Çocuk oyuncağı…”

 

 

Fotoğraf: https://bit.ly/2LymesA

İlk Yorumu Siz Yapın !

Yorumlar

E-posta bilginiz gizli kalacaktır.