garip
garip
garip

Ay’a Kavuşacakken / Beren Dinç(9 Yaş)

reklam
01 Mayıs 2019 0

Ömer birinci sınıfa giden başarılı bir çocuktu. En büyük hayali ise uzaya çıkıp Ay’ı yakından görmekti. Bir gün hayali gerçek oldu. 3…2…1…Kalkış! Ve uzaya doğru yol almaya başlamıştı. Ömer hala buna inanamıyordu. Yıldızlar, gezegenler düşündüğünden çok farklıydı. Yıldızları beş köşeli diye bilirken onların daire biçiminde olduğunu görmek Ömer’i çok şaşırttı. Gezegenler ise sandığından beş milyon kat daha büyüktü.

Sonunda beklediği an geldi. Ay’a iniş yapmıştı. Tam Ay’a adımını atacakken “Ömer, Ömer, kahvaltı hazır.” sesiyle uyandı. Her şeyin aslında bir rüya olduğunu anlayınca hayal kırıklığına uğradı. Ama bu rüyayı görmek bile ona yetmişti. Artık bir uzay deneyimi olmuştu.

Yıllar geçti.  Ömer otuz bir yaşına basmıştı ve bir astronot olmuştu. Uzaya ilk kez gideceği gün acayip heyecanlıydı. Sonunda birkaç saat içinde uzaya çıkmıştı. Gök cisimleri rüyasında gördüklerinin tıpatıp aynısıydı. Ay’a iniş yaptı. İçinden “Umarım bu bir rüya değildir.” dedi. Ay’a adımını attı. Ömer uzayın onun kaderi olduğunu işte böyle anladı.

Fotoğraf:
https://www.kisa.link/LLmk

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR
Hüseyin Opruklu
Bilgi yok.