garip
garip
garip

Annemin Kuşları-Tunç Kurt/ Mehmet Şen

reklam
01 Şubat 2019 0

ANNEMİN KUŞLARI

Tunç Kurt

HAYAL YAYINLARI 

Papağanların ve muhabbet kuşlarının konuştuğunu biliyordu ama diğer kuşlar konuşmuyordu. Parasını bitirdiği oyun salonunda kuş da görmemişti. O halde annesine nasıl anlatmışlardı yalan söylediğini? Bunu bilmiyordu ama annesinin kuşlarla konuştuğundan şüphesi yoktu artık. Ansiklopediyi hızla kapatınca gelen sahte rüzgârla siyah düz saçları dağıldı. Bir tutam saç gözlerini kapadı. Saçlarının arasından gözlerini kısarak öfkeyle “Annemin kuşları!” dedi.

Nerden çıkmıştı bu kuşlar? Ne güzel küçük bir yalanla her şey yoluna giriyordu. Niye bu kuşlar her şeye karışıyor ki diye söylendi. Doğum gününe bir hafta kala yalanın ortaya çıkması hiç de iyi olmamıştı. Bu durum alınacak hediyenin değerini düşürebilirdi. (Tanıtım bülteninden)

Mehmet Şen
Mehmet Şen Diğer Yazıları
Mehmet Şen, 1971 yılında Kocaeli, Derince’de doğdu. Ankara Üniversitesi, Sosyal Antropoloji Bölümü’nden mezun oldu. Sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Yazmaya lise yıllarında mahallesindeki çapkın abilerin aşk mektuplarını yazarak başladı. O mektupların karşılığında aldığı gazozları saymazsak, yazıdan beş kuruş kazanmadı! Ama yazmaya devam ediyordu. Şiirler karaladı, şarkı sözü denemeleri oldu. Günlüklerindeki metinler zamanla kurmacaya dönüştü.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR
Hüseyin Opruklu
Bilgi yok.