Acil Çıkış Kapısı / Fatma ÇELİK (17 Yaş)

reklam
01 Nisan 2019 0

Bir gün daha geçip gidiyor ömürden. Hem umutlu hem de bir o kadar umutsuz. Sonra bu ruh halimi yok ediyorum. Kimseye anlatmadığım, bir o kadar anlatmaya sakındığım yaşam sihirbazlığı bu benim için.

Çoğu insan acı içinde boğulduğunu düşünür. Kendi yangınlarının, depremlerinin içinde yok olurlar. Peki, bu anların bir acil çıkış kapısı yok mudur?

Her zaman şuna inanırım; eğer bir insan umutsuz yaşamak istiyorsa bunu engelleyemezsiniz. Önüne dünyanın mutluluk iksirini getirseniz de yüzünde tebessüm oluşturamazsınız. Umut hali de umutsuzluk hali de her insanın kendi içindedir. Bir insan içinde bulunduğu kötü ruh halinden ancak kendi isterse çıkabilir. Bunun için gerekli olan şey yalnızca cesarettir. Çünkü korkmuş bir insan, korkunç sonunun korkularından kurtulmayı cesaret edebilirse kurtulabilir.

Bana göre insanın kendini umutsuzluğa iten korku kirliliğinden kurtarması gerekir. Bunun için acil çıkış kapısı olabilecek önerilerim de yok değil!

Çilekli, çikolatalı, vanilyalı; dondurmanızı nasıl yersiniz?

Romantik komedi, dram, gerilim; hangi tür film izlemek istersiniz?

Nazım Hikmet, Özdemir Asaf, Cemal Süreya; hangi şairin şiirini okumak istersiniz?

Sek sek, saklambaç, körebe; hangi oyunu oynamak istersiniz?

Bir Afrika kabilesinde veya Çin Seddi’nin üzerinde, olmadı Alp Dağı’nın eteklerinde veya Anadolu’nun sıcacık yeşilliğinde; hangi çocuğun yüzündeki gülümsemeye dokunmak istersiniz?

Şimdi düşünün bir bakalım sizin acil çıkış kapınız hangisi?

Fotoğraf: kisaltt.com/ZJL3

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR
Hüseyin Opruklu
Bilgi yok.