garip
garip
garip

Memet Devebakan / Yalnızlık

01 Haziran 2019 0
reklam

Avuçlarımda kâinatın buzul çağlarından kalma bir soğukluk, düşlerimde hayra yorulamayacak kadar kötü rüyalar, ayaklarımda izini sürerken edindiğim çatlaklar, sırtımda kuzey rüzgarlarının sertliğiyle edindiğim tonlarca yosunla öylece bir taş parçası gibi dolduruyorum kainatı ve içimde onlarca güneşin aydınlatamayacağı bir büyük karanlıkla öylece kalakalmışım işte.

İnsanın içinin ıssızlaşması ne demek? Ne demek yanından yöresinden nehirler akarken bir damla suya hasret kocaman, çatlak bir çöle dönmek bilemezsiniz. İnsanın kendisini bir bütün olarak gördüğü bir parçadan sürgün etmesi, yanması, tutuşması ne olursa olsun kendisini mecburiyet halkasıyla zincirlemesi, dizginlemesi ne demek bunu yaşamayan bilemez.

Sizin hiç tek cümle kullanmadan, tek söz söylemeden, aranızdaki onlarca mesafeye rağmen yüreğiniz başka bir yürekte attı mı? Sırf yer kürenin bir noktasında basınç yapan bir ağırlığı kendi ağırlığınız olarak gördünüz mü? Her gece gözlerinizi bir varlığa kapatıp her sabah ona açtınız mı? Sırf o yüreğe değip çıkan havanın gelip sizin de yüreğinize dokunabilme ihtimalini sebep kıldınız mı yaşamanıza?

Hayat geçiyor…

Üstümüzden, içimizden, dışımızdan götüre götüre geçiyor hemde. dilimize değen her harf, kulağımıza dokunan her ses ışık hızıyla kapılıyor bu koşuşturmaya. Bir nokta etrafında ete kemiğe bürünmelerimiz bir sevişme öncesi mesafede ne garip.

Kendi yalnızlığımızın surlarını öre öre, kendi örsümüzde kendi çekicimizle kendi beynimizi döve döve şekilleniyoruz işte, ayaklarımızda binlerce yarayla, yüreğimizde onlarca yamayla, ağzımızda ve midemizde onlarca dağla sonsuz bir derinliğe batıyoruz tüm ağırlığımızla. Birileri sözden eller uzatıyor tutunmamız için, sözler zayıf tutunup da koptukça daha bir hızlı düşüyoruz derine, daha derine, daha daha derine… Bir içe yolculuktur bu serüven içe, daha içe…

Fotoğraf: https://www.kisa.link/LSvE

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAZARLAR